Seja

Psoriāze uz sejas ir diezgan reti, salīdzinot ar psoriāzi uz ķermeņa vai galvas matainās daļas ādas. Cilvēkiem ar to ir īpaši grūti samierināties estētisku apsvērumu dēļ, tāpēc pacienti cenšas pēc iespējas ātrāk ārstēties.
 

Psoriāze parasti neskar visu seju, tāpēc, ja perēkļi pārklāj jums visu seju, iemesls varētu nebūt psoriāze. Speciālists pārbaudīs diagnozi un nepieciešamības gadījumā mainīs

ārstēšanu.
 

Sejas ādas psoriātisko bojājumu kopšanas ieteikumi

Kā es varu nomaskēt perēkļus?

Vēlme nomaskēt neglītos sarkanos perēkļus ir dabiska, reizēm tos aizklājot ar matiem. Tomēr labāk ir ādu atklāt saulei un gaismai, kas palīdz perēkļiem sadzīt.


Lietojot parakstītās zāles, perēkļu aizsegšanai jūs varat izmantot arī maskējošu grimu. Taču grima lietošana būtu jāierobežo, lai āda pēc iespējas labāk elpotu.


Kā man mazgāt psoriāzes bojāto ādu?
Daži ieteikumi…

  • Jālieto nekairinoši un maigi ādas košanas līdzekļi, kas paredzēti jutīgai ādai.
  • Pierodiet ādu nosusināt, nevis noslaucīt.
  • Kad āda ir sausa, uzklājiet mitrinošu krēmu. Tas īpaši svarīgi ir ziemā un sausa gaisa apstākļos, jo tad āda izžūst.
  • Ja jums uz uzacīm un skropstām ir plāna atmirušu šūnu kārtiņa, uz pāris minūtēm 3 – 4 reizes dienā uzklājiet kompresi, kas samitrināta siltā sālsūdenī – tas uz laiku mazinās iekaisumu.
  • Neaizmirstiet pēc sālsūdens kompreses nosusināt ādu.

Kā man skūt psoriāzes bojāto ādu?
Lietojiet elektrisko skuvekli, jo tas ir saudzīgāks ādai nekā žiletes skuveklis.


Kāda piesardzība jāievēro mājās un darbā?
Sauss gaiss un slikta ventilācija kaitē psoriātiskai ādai. Arī sejas ādas pakļaušana dūmu vai ķīmisku izgarojumu iedarbībai var pastiprināt iekaisumu. Jāuzmanās, arī darbojoties ar cepšanas un rūpnieciskām eļļām, kas var saskarties ar ādu.


Šo piesardzību ir viegli ievērot mājās. Darbā jums var nākties paskaidrot piesardzības ievērošanas nepieciešamību darba biedriem un darba devējam, lai risinātu ar darba vidi saistītās problēmas.


Kā es varu aizsargāt seju no nelabvēlīgiem laika apstākļiem?
Sejas āda ir maiga un, ja to bojājusi psoriāze, tā ir daudz jutīgāka pret laika apstākļiem nekā parasti un grūtāk pielāgojas temperatūras maiņām.
Vējš un lietus rudenī un ziemā var sausināt ādu, tāpēc uz sejas pirms došanās ārā jāuzklāj aizsargkrēms un jāuzliek kapuce vai šalle.


Karstums un saules gaisma pavasarī un vasarā arī var pastiprināt iekaisumu, tāpēc ļoti saulainā laikā izsargājieties no tiešiem saules stariem, lai izvairītos no apdeguma. Lietojiet piemērotu aizsargkrēmu sejai, vēlams ar augstāko aizsargfaktoru, īpaši slimības paasinājuma laikā.


Neaizmirstiet, ka mērena apsauļošanās, izņemot uzliesmojuma laikā, var palīdzēt likvidēt perēkļus.