Perēkļainā psoriāze

Perēkļainā psoriāze ir izplatītākais psoriāzes veids. Ārsti to bieži dēvē par “eritematoskvamozo”, kas nozīmē “sarkans un zvīņains”. Slimās ādas apvidi ir apaļu vai ovālu perēkļu veidā, kas ir sarkani, piepacelti, ar līdzenu virsmu un skaidrām robežām, pārklāti ar daudzām sausām plēksnēm.
Plēksnes ir sudrabainas un parasti pārklāj visu sarkano plankumu, no kā tās bagātīgi atdalās.


Perēkļi var būt dažādā lielumā un skaitā, un plēksnes kasot, parādās sīki asins pilieni. To krāsa var būt dažādas intensitātes – sarkanāki pie perēkļa malām, salīdzinot ar centru. Perēkļi var būt plāni vai biezi. Tie bieži izvietoti simetriski uz roku un kāju ārējās daļas, īpaši uz abiem elkoņiem un/vai ceļiem, taču var būt skartas jebkuras ķermeņa daļas.


Slimība var izpausties dažādās ķermeņa daļās, un bojājumi atšķiras atkarībā no skartās ķermeņa daļas. Bojājumi parasti ir uz elkoņiem, ceļiem, muguras un galvas matainajā daļā. Taču var būt skartas arī citas ķermeņa daļas, piemēram, seja, plaukstas, pēdas, nagi, ādas krokas un gļotādas.
Perēkļainās psoriāzes gadījumā 60% - 70% pacientu ir ādas nieze. Nieze nav visu laiku, taču dažiem cilvēkiem tā var sagādāt lielas problēmas.

psoriāze – pārskats animācijas veidā

psoriāzes ārstēšana noteiktos ķermeņa apvidos